Jdi na obsah Jdi na menu

MONSTERBAITS BIG CARP CUP - ZAJEČÍ 14. - 17. května 2015

               Jako obvykle jsem si to neudělal jednoduché. Hned po dubnovém kempu jsem odjel s Jane na dovolenou do Thajska. 14 dnů jsme se tam flákali a užívali si a vrátil jsem se do Čech 2 hodiny před odjezdem na naše první závody v Zaječí. Cesta po D1 byla utrpení, trvalo nám to přes 5 hodin a nestihli jsme losování. Pak už to začalo být trochu v klidu – pivko, prasátko, pokec s kolegy rybáři a vítězství nad Finy v hokeji.

                Pravidla závodů byly pro nás hodně netradiční. Počítaly se jen dvě největší ryby, krmilo se celkem jen 5 krát po půl hodině a návazce mohly být maximálně 50 cm. Naše dvě nejsilnější zbraně krmení a sloupec jsme museli oželet. Strategii jsme proto zvolili celkem jednoduchou – krmení kvalitní s maximálním využitím každé půlhodiny. Hodně jsme spoléhali na nové boilies od Extra Carpu – Magic Squid a taky na halibutky.

                Nicméně závod se nezačal vyvíjet dobře. Byli jsme bez záběru a tak jsme změnili taktiku a začali krmit o 15 metrů dál, na cca 80 metrech a dva pruty jsme házeli „na krev“ do nezakrmeného. Výsledek se dostavil v podobě kapra 9,30 kg, p1070387.jpgale pořád to nebylo ono. Až k večeru po několika promarněných záběrech, spadlých rybách a menších kaprech přišel pěkný kapr 13,70 kg. Pak už jsem odpadl a nevzbudil mě ani pípák, který mi řval přímo do ucha – aklimatizace + 5 hodin na mně dolehla. Parťák Filip to ale za mně odchytal. Na tomto místě je potřeba zmínit se o sousedech z Chomutova. Byli to skvělí parťáci, kamarádi a byla s nima neskutečná sranda. O to víc nás mrzelo, že se jim moc nedařilo a chytili jen tři 5 kilové kapříky.p1070396.jpg

                O co dřív jsem usnul, o to dřív jsem se vzbudil, ve 4,00. A hned, že vyrazím krmit, než mi došlo, že krmení bude až v 8. V noci Filip vytáhnul nějaké kapry, přišel o jednoho velkého, ale jinak žádná hitparáda. Postupně jsme začali přecházet na p1070379.jpgmenší a menší nástrahy, a ty začaly být úspěšné. Poobědě (tedy po poledni, na jídlo nebyl čas), přišel konečně vytoužený záběr velkého kapra. Šupík  měl 15,7 kg a kataputoval nás do čela závodu a současně byl největší rybou závodu.p1070380.jpg Pak záběry přicházel často, už jsme ani moc ryb neztráceli, ale přes 14 kg jsme se nedostali. Nutno konstatovat, že Filip byl úspěšnější, tak jsem taky minimalizoval nástrahy, co to šlo. Na břehu vpravo a pak i naproti se strhnul velký křik a dozvěděli jsme se, že nás předběhly dva týmy, ten druhý o 30 dkg… Kolem 23,00 jsem opět odpadl a Filip držel stráž.

                V neděli jsem opět vstal brzo a v 8,00 jsme naposledy z1197592_b910c.jpgakrmili. Brzo nato jsem měl pěkný záběr a opatrně tahal slibného kapra. Pak se stalo něco, co se zařadí do rybářské latiny. Když byl kapr 25 metrů od břehu, přilítly 3 kachny a ta poslední narazila do vlasce, utrhla ho a skácela se do vody (pak odlítla). Škoda, posun o místo by to byl. Pak jsme vytáhli ještě 6 kaprů (poslední zabral 10 sekund před koncem), ale na výsledku to již nic nezměnilo.

                Protože v neděli již bylo vyhlášeno na výsledky embargo, trochu jsme se o výsledek třásli, ale vyšlo to. Bedna, třetí místo!

                První závod se tedy vydařil, pořadatel – firma Monsterbaits - závody taky zvládnul na jedničku a tak se těšíme na další závody v Jestřabicích.

                                                                                                                                             Jirka Dlouhý

 

Náhledy fotografií ze složky Zaječí 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář