Jdi na obsah Jdi na menu

Grauvell cup Jestřabice 2013

11. 6. 2013

 

            První letošní závod jsme absolvovali v Jestřabicích v termínu 31. května až- 2. června. V Čechách začínaly povodně, na Moravě to bylo lepší, ale i tak jsme si deště užili dost. Filip vylosoval jedničku jako pořadí a já vytáhl sektor 15. Všichni nás plácali po zádech: „Máte top flek“, „jste jasně první“ ap. Naše nadšení se však hned změnilo při příchodu na místo – aby flek nebyl tak Top, natáhli pořadatelé 15 m od hráze provaz a tak se top flek změnil na obyčejné místo, kde navíc bylo o strach házet k provazu (utrhli jsme ale každý jen jednou). Na druhou stranu bylo dobré aspoň to, že jsme nemuseli naše 4 metráky vybavení a krmení tahat přes hráz na druhou stranu.

V 11,00 zvon odstartoval závod a stala se první chybka, začali jsme krmit, ale on to byl současně signál pro nahození prutů. To jsme zjistili až po 40 minutách; naštěstí jsme měli pruty „namarkrované“ a připravené, vždy jeden s Pop Upkou a druhý s klasickým boilie. Nakrmili jsme u výpusti, a asi v 65 m. Do večera jsme měli jen pár potahů. Zjemňovali jsme návazce, prodlužovali Pop Upy, ale nic. V noci jsme si mohli i chvíli zdřímnout, protože pípáky zůstávaly němé. Stejně to pokračovalo i v sobotu. Ale zatímco pátek bylo z 31 týmů bez ryby 15, v sobotu v 16,00 už jen 5 a my mezi nimi.  Ale řekli jsme si, že to nevzdáme. Prodloužili jsme návazce na „plovky“ na maximum, dali nové plovky http://eshop.hinders.cz/betalin-popz-yellow-15-mm-fluo-0053.html nadipované v Betalinu http://eshop.hinders.cz/betalin-50-ml-0105.html od Hinders a konečně kolem 19 hodiny přišel záběr! Po neskutečně opatrném boji (návazec 0,23 fluorcarbon) se z toho vyloupnul kapřík 58 cm a 4,25 kg. Nic moc, Filip ho dokonce odmítl odnést k vážení, ale konečně jsme se pohnuli z nuly. To ale bylo v sobotu i na noc všechno!  Z dřímot nás probudil Filipův pípák asi v 6,00 – opět junior kapřík 4,75 kg. Opět jsme dokrmili – už jen boilie, protože nám odešel naviják na zakrmovacím prutu a konečně se začalo dít něco zajímavého – kapři 7,5 kg a 10,1 kg nás čím dál víc odsouvali ode dna. Pak ale opět konec, jako by kaprům po dvou dnech došel dech. Odpočítávaly se poslední sekundy závodu, když přišel záběr na Filipův prut – 10 vteřin před koncem! Ryba táhla pod provaz, kolem výpusti, kde jsme věděli, že jsou vázky. Tam jsme ji i zahlédli - docela monstrum, buď metrový amur nebo sazan; sazana jeden z týmů dostal a měl 110 cm. Filip rybu přibrzdil, aby nevjela do vázek, ale najednou škub a 23 mm fuorcarbon nevydržel. No, stává se to i zkušenějším, ale oba nás to pořádně mrzelo, byl by to posun o 3 místa nahoru.
Jak zhodnotit závod? Po řadě technických problémů: 2 x utržený spomb, pokažený naviják, zkolabovaný pípák, zničená čelovka, jsme nakonec nedopadli nejhůř. O 16. místě s 27 kg z 31 týmů jsme si mohli v sobotu vpodvečer nechat jenom zdát. No příště na Dešné nahodíme včas, nakrmíme víc a líp, a když ne bedna, tak aspoň první desítka je jasná!   
                                                                                       Jirka Dlouhý

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář