Jdi na obsah Jdi na menu

Okoun nilský s bylinkovým máslem Okoun nilský s bylinkovým máslem Okoun nilský s bylinkovým máslem Okoun nilský s bylinkovým máslem

Suroviny:

400 g filet okouna nilského
bylinkové máslo MEGGLE
sůl, slunečnicový olej

 

Postup přípravy receptu

Filet z okouna, rozdělíme na dvě stejné porce a to příčně, aby byla zachována cca 2-3 cm výška masa. Filety bohatě osolíme a necháme cca 2 hodiny v chladu odležet. Na rozpálenou pánev nalijeme trochu slunečnicového oleje – necháme hodně rozpálit a zprudka z jedné strany opečeme. Po opečení do barvy lahodící našemu oku, opatrně otočíme a opékáme již na mírnějším plamenu i z druhé strany. Na vrchní stranu filetu – již opečenou, naneseme větší množství (cca polévkovou lžíci bylinkového másla) a necháme ho rozpustit a tím také lehce dochutíme filet okouna. Po opečení necháme ještě filátka krátce odpočinout a poté podáváme s přílohou – americké brambory.

Poznámka

Vynikající ryba - všem doporučuji. Zakoupeno v Intersparu cena filetu 400g (54,-Kč). Bylinkové máslo Meggle v tubě velmi praktická a dobrá věc (Interspar 40,-Kč). Rybu jsem chtěl co nejvíce ve vlastní chuti což se povedlo.