Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoce bez kapra – ryba bez vody. Kapr k vánočním svátkům podle mnohých patří tak jako stromeček nebo cukroví. Někdo ho ale nemá rád nebo je mu ho líto, a tak raději zvolí vepřový nebo kuřecí řízek. Jenže není ryba jako ryba. Pokud tedy nejste příliš konzervativní, kupte jinou rybu a udělejte si dobrodružné gastronomické Vánoce.

Důvodů, proč někteří z nás nemají 24. prosince na stole kapra, je víc. Máte obavu ze zaskočené kosti a odjezdu na pohotovost, nebo vám kapr nechutná, případně je vám líto zabít šupináče, se kterým jste v posledních dnech sdíleli koupelnu.

V České republice jíme velmi málo ryb, průměrná spotřeba je pouhých pět kilogramů ryb ročně na jednoho obyvatele a z toho je jen jeden kilogram ryb sladkovodních. Pokud se vám to zdá hodně, pak vězte, že ve světě sní průměrně každý člověk o 11 kilo ryb více. Nesporným argumentem, hovořícím pro zařazení ryb do našeho jídelníčku, je jejich příznivý vliv na lidské zdraví. Obsahují Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vitamín D a jód a působí jako prevence proti onemocnění .

Pokud jste z Prahy nebo přilehlého okolí, rozhodně vyzkoušejte rozvoz čerstvých ryb, který nabízí server www.cerstvery­by.cz. Vybírat můžete ze sladkovodních ryb, mořských a v nabídce jsou také mušle a další plody moře. Ceny jsou přijatelné a pokud objednáte do deváté hodiny, doručí vám objednávku ještě ten samý den. 

Vhodnou rybou pro štědrovečerní stůl je pangasius, který je zcela bez kostí a můžete ho tak zcela bez obav naservírovat i dětem. Mražené kilo této ryby stojí okolo sto třiceti korun. Má bílé nebo narůžovělé maso a není takřka vůbec cítit rybinou.Připravit se dá tradičně v trojobalu, nebo  můžete vyzkoušet jeho úpravu na zelenině:

Pokud chcete zvolit rybu z českých vod, vynikající volbou je pstruh potoční. Je sice dražší než pangas, ale jeho maso je chutnější. Tady si už ale musíme dávat pozor na kosti. Výborně chutná připravený na másle jen s bylinkami, solí a kapkou citronu. Pro vánoční stůl zvolte například jeho variantu s mandlemi:

Poměrně rozšířenou rybou v našem jídelníčku je losos. Je pro něj typická růžová barva a jemné maso. Nejčastěji se připravuje na másle společně s bylinkami – rozmarýnem nebo tymiánem a výborně se k němu hodí kopr, křen a bílé víno. 

 

Candát je velmi chutná ryba s jemným masem. Nejčastěji ho můžeme najít v jídelníčku rybích restaurací, ale lze jej zakoupit i ve specializovaných obchodech nebo velkých hypermarketech, které nabízí chlazené ryby. Vyzkoušejte ho třeba na smetaně.

Když zaskočí rybí kost

Poměrně častou nepříjemností, která se může u vánoční večeře stát, je zaskočená rybí kůstka. Zkuste ji nejprve zajíst chlebem. Pokud je malá, chléb by mohl posunout kost dále do  žaludku a vám se uleví. Pokud je větší, měl by vám někdo uvolnit dýchací cesty silnými údery mezi lopatkami. Jestliže se to stane dětem,  při tomto úkonu je přehněte přes koleno, aby jim hlava visela dolů. Jestliže se vám ale nepodaří kost zajíst ani vyndat, musíte jet o Štědrém dni na pohotovost. Věřte, že nebudete jediní.

Zdroj:Ilona Sovová