Jdi na obsah Jdi na menu

Krevetové rizoto Krevetové rizoto Krevetové rizoto Krevetové rizoto

Suroviny:

250 g rýže, 1 kostka zeleninového bujonu, 2 PL olivového oleje extra virgin, 1 hlavička jednostroužkového česneku nebo 4-5 stroužků, 200 g předvařených loupaných krevet (já používám menší kokteilové), 1 jarní cibulka, 200 g hrášku mraženého nebo čerstvého (NE konzerva!), sůl (není nutná - solíme česnekem), pepř, strouhaný parmazán

 

Postup přípravy receptu

Propranou rýži uvaříme doměkka ve vodě s bojónem. Asi v polovině doby vaření rýže si v jiné větší nádobě na oleji orestujeme nakrájený česnek. Přidáme krevety a zarestujeme. Já měla krevety mražené, které jsem nechala od rána pozvolna rozmrazit. Ke krevetám s čenekem přidáme nakrájenou jarní cibulku, zarestujeme a přidáme čerstvý nebo rozmražený hrášek. Přiklopíme poklicí a necháme cca 5 min. podusit. Mezitím se nám dovaří rýže. Já jí vařím ve větším množství vody, takže ji v této chvíli sliju. Rýži přidáme ke krevetám a zelenině, promícháme a dle potřeby a chuti event. osolíme a opepříme. Podáváme sypané strouhaným parmazánem. Dobrou chuť.

Poznámka

Parmazán jsem až do nedávné doby nekupovala - přišlo mi to moc drahé a zbytečné. Ale není, na chuti jídla je to opravdu hodně znát.