Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledek obrázku pro obrázek smaženého kapra   Výsledek obrázku pro obrázek smaženého kapra

Kapr a Vánoce to jistojistě patří k sobě. Pokud máte choutky trochu proměnit klasického smaženého kapra, pak vyzkoušejte některou z následujících variant.

Ingredience na přípravu receptů

400g filetu z kapra
variace první na téma „TROJOBAL“: hladká mouka, rozšlehané vejce, strouhanka, a na ochucení masa – česnek, kmín / muškátový květ / suché bylinky – bylinkovou sůl
variace druhá – TĚSTÍČKO: 2 vejce, sůl, 50 ml smetany, 50 g hladké mouky, koření, vejce, solamyl, mouka, pivo / víno, sýr, parmazán, olej na smažení.

Popis přípravy

Trojobal

Pro pečení v trojobalu lze zvláštním způsobem ochutit samotné maso kapra.

Jedna možnost je například třeným česnekem, kmínem a trochou zázvoru. Jiná variace, která po usmažení úchvatně zavoní je muškátová. Stačí do masa spolu se solí vetřít muškátový květ, ale pozor nesmíte to přehnat s množstvím.

Další určitě zajímavou možností jsou pak různé bylinky, pochopitelně na Vánoce v sušeném stavu. Lze připravit kapra s majoránkou, rozmarýnem či tymiánem.

Asi nejlepší variantou je jemná směs provensálského koření smíchaná se zelenou petrželkou. Prostě a jednoduše ochuťte kapra bylinkovou solí.

Těstíčko

Samostatnou kapitolou při smažení je těstíčko. To samo o sobě skýtá nepřebernou škálu možností. Základem jsou vejce, mouka a smetana. Z těchto surovin vymíchejte těstíčko. Osolte ho a doplňte drceným či mletým kořením. Zkuste třeba drcený kmín, mletý zázvor a muškátový květ a oříšek nebo směs kari, sladkou papriku a koriandr.

Aby těstíčko bylo křupavější můžete do něho přidat škrobovou moučku a místo smetany či mléka použít víno nebo pivo. Například vinné těstíčko s kokosem nebo pivní s nastrouhaným parmazánem.

V těstíčku smažené malé kousky kapra jsou skvělé i jako doplněk k míchanému salátu.