Jdi na obsah Jdi na menu

Kapr na bramborách. Kapr na bramborách. Kapr na bramborách.

Suroviny:

Porcovaný kapr, brambory, sůl, pepř, kmín, citron, bílý jogurt, tvrdý strouhaný sýr.

 

Postup přípravy receptu

Kapra očistíme a naporcujeme. Obvykle se snažím vyrobit filety což se daří se střídavým úspěchem. Porce omyjeme, osušíme pokapeme citronem, osolíme a necháme chvilku proležet. Nechávám cca dvě hodinky.
Do vymazaného pekáče (na ryby mimo smažení v trojobalu používám výhradně máslo) naskládáme na kolečka nakrájené syrové brambory, které osolíme a pokmínujem. Pečeme zakryté při 180 až 190 stupních 20 až 25 minut. Poté na brambory uložíme díly kapra kůží dolů. Dále pečeme zakryté 10 až 15 minut při stejné teplotě. Nakonec na kapra naneseme vrstvu směsi strouhaného sýra a bílého jogurtu. Pečeme už odkryté cca 20 minut až je povrch opečený dozlatova.
Posledních 30 až 40 vteřin věnujeme hltavé konzumaci neboť nám tato mňamka těžko vydrží déle (záleží ovšem na individuální žravosti strávníka).

Poznámka

V surovinách jsem uvedl i pepř. V tomto případě ho používám velmi střídmě. Osobním ambicím se ale meze nekladou a tak jistě každý rád použije vlastní kořenící fantazii.
Neuvádím dobu přípravy, protože si čisté časy každý sám sečte a doba přípravy surovin je silně individuální. V mém případě je přímo závislá na počtu řezných ran vzniklých při filetování a škrabání brambor.
Musím ještě dodat, že recept není můj. Pochází ze serveru "Ájina kuchařka". Já ho jen zneužívám, hraju si s ním a rád konzumuju. Výhodou je extrémně jednoduchá až primitivní příprava