Jdi na obsah Jdi na menu

Druhé video

 

 

Letos se po šesti letech opět dočkalo Máchovo jezero vypuštění a s ním spojeného výlovu. Výlov proběhl ve čtvrtek 13. listopadu 2014 v odpadním korytu u restaurace Sklípek ve Starých Splavech.

Ve středu odpoledne nainstalovali rybáři česle před výpustí, pak v odtokovém kanálu za výpustí se již v průběhu noci ze středy na čtvrtek začalo pomalu se slovením. Naplno se výlov rozjel ve čtvrtek ráno a trval přibližně do druhé hodiny odpolední. Největší podíl z vylovených ryb patřil cejnu velkému, následovali dravci, převážně zastoupeni bolenem, štikou a candátem, v menším množství se pak vylovil kapr, amur, tolstolobik a úhoř. Dravé ryby budou vráceny zpět do Máchova jezera, ostatní jsou určeny k prodeji.

Celkové množství vylovených ryb přesahuje pět tun. Celou akci měla na starosti, jako i celé vypouštění, firma Rybářství Doksy, s.r.o., která pro návštěvníky připravila na hrázi prodej ryb z vlastní produkce.

Jezero bude prázdné přibližně do poloviny prosince, kdy se začne opět napouštět. S vypuštěním jezera je spojena také oprava výpustního zařízení, která potrvá do konce dubna 2015.

 

Lenka Proboštová, OPS Máchovo jezero