Jdi na obsah Jdi na menu

rybník Svěcený

9. 7. 2015

Na rybníku Svěcený bylo v loňském roce nově zbudováno 17 mol s rybářskými sruby,kde našim návštěvníkům nabízíme možnost intenzivního rybolovu, kdy nejsou výjimkou úlovky desítek kusů ušlechtilých ryb, tyto atraktivní stanovišťě, která jsou řešena jako pevná mola o rozměrech 3 x 7 metrů se sruby , které skýtají ochranu před přírodními živly a pohodlnou možnost přespání na vestavěných lůžkách. Molo je dokonale přizpůsobeno pro komfortní rybolov dvou rybářů. Doporučujeme se vybavit spacím pytlem případně přikrývkou..

Součástí jsou též přimontované konstrukce k uchycení opěrek (vidliček) pod pruty, které však vůbec nepřekážejí při použití vlastních statických stojanů.

Ke každému molu je upravena přístupová cesta a stromy, které případně zasahují nad mola jsou pravidelně prořezávány, aby nedocházelo k problémům při nahazování. Zároveň jsou mola dostatečně od sebe vzdálena, takže i začátečník nemá problémy i při třech (čtyřech) povolených prutech s nahazováním.

NOVINKOU je též rybolovná sádka na pstruhy,zřízená přímo na vodní ploše rybnika o velikosti cca 150 m2, sloužící pro ty pohodlnějsí, zejména pak pro nejmladší rybáře a děti (chycení snadného úlovku během krátké doby). Zde si můžete zachytat pstruhy a siveny v jakémkoliv množstvi (poplatek 50,-Kč. za kus).

                            

 


Druhy ryb

Kapr, amur, štika, sumec, candát, pstruh duhový a pstruh obecný, úhoř, tolstolobik, lín, siven, jeseter ruský a jeseter sibiřský.

Tato obsádka je pravidelně doplňována, letos již bylo vysazeno značné množství pstruhů duhových, štik, candátů, kaprů a amurů, včetně trofejních kousků (cca 90 - 120 cm).

 


Ceny povolenek

 

Rybolov - zima 2014 - 2015

Od 1.12.2014 do 1.3.2015 cena povolenky 390,- (plati i pro chytání na dirkach).

 

V případě zakoupení 2 povolenek na 24 hodin je ubytování zdarma.

 
 Akce ubytování zdarma platí 1.12.2014-1.3.2015

 

 

V ceně povolenky je vždy zahrnuto užívání zastřešeného mola, počet povolených ryb a prutů. Na následující druhy ryb - karas, lín, okoun, cejn, plotice, perlín - se nevztahuje lovná míra a je neomezen počet kusů k odběru na den a povolenku. Povolenky jsou vydávány přímo na místě.

Hlavní sezóna: duben - září

Jednodenní povolenka (24 hodin) - 3 ks ušlechtilých ryb + 3 pstruzi 590 - 790,- Kč
   Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut - cena za jeden den 100,- Kč
Třídenní povolenka - 9 ks ušlechtilých ryb + 9 pstruzi 1990,- Kč
   Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut - cena za jeden den 80,- Kč
Týdenní povolenka - 15 ks ušlechtilých ryb + 15 pstruzi 3490,- Kč
   Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut - cena za jeden den 60,- Kč

Mimo sezónu: říjen - prosinec

Možno dokoupit povolení na čtvrtý prut - cena za jeden den 80,- Kč

Pozor!

U čtvrtého prutu platí pravidlo, že povolení platí pro shodnou osobu s povolenkou, nebo pro dítě do 12 let.

Slevy povolenek

Slevy se odvíjejí od počtu návštěv:

Jednodenní povolenka = 1 návštěva
Třídenní povolenka = 2 návštěvy
Týdenní povolenka = 6 návštěv

1. návštěva 790,- Kč
2. návštěva 790,- Kč + čtvrtý prut zdarma
3. návštěva 690,- Kč
4. návštěva 690,- Kč + čtvrtý prut zdarma
5. návštěva 590,- Kč
6. návštěva 590,- Kč + čtvrtý prut zdarma
7. návštěva 590,- Kč
8. návštěva 590,- Kč + čtvrtý prut zdarma
9. návštěva 590,- Kč
10. návštěva ZDARMA
11. návštěva 490,- Kč
12. návštěva 490,- Kč + čtvrtý prut zdarma

             

Slevové akce

V měsících duben a květen

Lze dokoupit povolení na čtvrtý prut za 80,- Kč za stejných podmínek jako při běžném lovu.

Pozor! Platí zákaz krmení, více v rybářském řádu.


Rybářský řád

Pro výkon sportovního rybolovu na lokalitě rybník Svěcený, povodí Vltavy, ve správě s. r. o. Rožmberk.

Počet ulovených ryb

Je stanoven druhem povolenky a je vždy vyznačen na povolence samotné. Do počtu ulovených ryb se započítávají jen ryby ušlechtilé (kapr, štika, candát, sumec, amur, tolstolobik, úhoř říční, pstruh duhový a obecný). Všechny uechny ušlechtilé ryby jdou dokoupit na hrázi rybníka, tuto skutečnost nahlaste neprodleně správci nebo rybářské stráži ať dojde k vyznačení do povolenky. V opačném případě riskujete nařčení z pytláctví se všemi důsledky a následky s tohoto vyplývajících. Dále je možno si ponechat namísto jednoho kapra 3 pstruhy. Aktuální ceny naleznete v povolence nebo na informačních tabulích.

Ostatní druhy ulovených ryb nejsou omezeny množstvím ani vahou. Jediné omezení je lovná délka ryb dle tohoto rybářského řádu.

Doba lovu

Není nijak omezena, lov povolen 24 hodin denně.

Obecné zásady chování při lovu

Rybář je při pobytu u rybníka povinen zachovat pořádek a maximálně šetrně a ohleduplně se chovat k přírodě. Je také povinen chovat se tak, aby svým chováním neobtěžoval nebo neznepříjemňoval rybolov okolních rybářů. Po ukončení rybolovu je lovící povinen uklidit místo rybolovu a okolí. Odpadky musí být shromážděny v koších k tomu určených. S ulovenými rybami je lovící povinen zacházet šetrně a dle rybářské etiky, zejména nepoškozovat ryby vláčením po mole, násilným vyprošťováním háčků apod. Je zakázáno trýznění ryb ponecháním na suchu.

V celém areálu rybníka je zákaz kuchání a škrabání ryb mimo stolice k tomu určené.

Rybářské náčiní, způsoby lovu, nástrahy

Je povoleno:

Chytat na tři pruty (čtyři - pokud lovící uhradil náležitý příplatek), každý nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky, při chytání na dvojháček či trojháček a na rybku smí být nejvýše jeden návazec, lov přívlačí, stejně jako lov na živou či mrtvou rybku, je povolen celoročně.

Je zejména zakázáno:

Zapůjčení, postoupení, pozměnění či jakéhokoli zneužití povolenky, chytání na jiných místech, než na místech k lovu určených, přechovávat ve vezírku či vaku více ryb, než je povolený limit na povolenku, zaměňovat již ponechané ryby, používání samoseků, používat za nástražní rybky takové, které mají tímto rybářským řádem stanovenou nejmenší lovnou míru a nedosahují ji, řezat vidličky z rostoucích stromů a keřů, používat jako nástrahy krev, škrkavky, mlékárenské kaly a veškeré chráněné živočichy ve všech jejich vývojových stá-diích, vnadit krví, masem a směsmi z masa, bílými červy, mlékárenskrenskými kaly, škrkavkami, jakož i všemi živočichy chráněnými zá-konem ve všech jejich vývojových stádiích, zakrmování a vnadění, výjimku činí pouze použití krmítek a krmítkových směsí s obsahem partyklu (např. hrách, kukuřice, obilí atd.) do 10 %, dále je povoleno krmení, a to až do odvolání, na stanovištích 1, 2, 3 pod lesem a 1, 2 pod tratí s podmínkou, že krmná směs nesmí obsahovat více než 30 % partyklu (např. hrách, kukuřice, obilí atd.).

Kontakt:  http://www.svecenyrybnik.cz/page.php?pid=16
Martin Kuchař
Černíny 44
284 01 Černíny
+420 602 559 833