Jdi na obsah Jdi na menu

Filip Schneider

Jmenuji se Filip Schneider, narodil jsem se 12. 11. 1975 a bydlím v Praze.ryby---2010-2011-041.jpg

Jsem ženatý a mám jednu krásnou holčičku Terezku, která chodí do osmé třídy a má 13 let.

Živím se jako OSVČ - dokončování interiérů a exteriérů www.malir.praha@email.cz

Mé koníčky:  Internetové on-line hry a hlavně rybařina.

Začal jsem rybařit jako kluk a to hlavně na pstruhové vodě (U kakosa). Klacek, na něm kus vlasce a kousek dřívka to byl splávek :-) Později jsem dostal bambusák a jednoho hrčáčka. Ale vše oficiálně. No prostě paráda.

Kolem r. 1984 jsme začali, celá rodina, jezdit do vnitrácké rekreační bašty někde u Velkého Výru, to byla paráda. Všude zákaz, kdo nepracoval na vnitru, tak ani čumák tam nestrčil. Vnitro tam vlastnilo lesy a kus zátoky, no velký kus začínalo to přítokem a končilo skálou, 500 - 600 metrů. Vpravo  byly nádherné skály včetně malé zátočiny a ty štiky a candáti co tam byly, metrovky. Trávili jsme tam dost času jako rodina nebo jsme tam jen jezdili na ryby. Já hlavně chytal na žížalky kapry 40 -50 cm. A na noc, jsem stražil na úhoře. V r. 1986 jsem chytil 125 cm úhoře, paráda. Kůži jsem měl pověšenou v pokojíčku. Také si pamatuji na papalášské závody, mám pocit, že se chytalo od 8.00 do 17.00 hod. Můj nevlastní otec, ke svým funkcím vzal i správce celého rekreačního objektu a tak měl na starosti i závody, včetně prasete a atd. Pamatuji si, že tam bylo kolem 20 aut včetně řidičů. Účast byla Československá a Polská. :-))) No a musím se trošku pochlubit, i já jsem chytal, na jedno lovné místo nedorazil nějaký papaláš. A jak to dopadlo? Nějaký tajemník co tam chytal, byl hrozně velké zvíře a tak, když odešel na oběd do chaty, tak mu chlapi vytáhli udici a napíchli tam předem připraveného kapra a tak hodinu před koncem závodu bylo pořadí, na prvním místě tajemník, na druhém místě byl můj nevlastní otec a dál si to nepamatuji. A najednou jsem měl záběr, šup, šup venku byl kapr :-)  A já ten závod vyhrál :-) To byl průser !!! Tajemník byl druhej :-) Ale tajemník to vzal dobře, porazil ho jen kluk. A večer se všichni ožr... :-)

 Kolem puberty jsem měl rybářskou pauzu. A znovu jsem začal rybařit 2004. Chytali jsme jen na čtyřech místech.

1. místo byl soutok Vltavy a Berounky v Praze

2.,3.,4. místo bylo na krásné řece Labi. Labe má svou duši a nám šlo hlavně o ten klid a ryby, které jsme už tenkrát pouštěli.

dscn2331.jpg

 

 Našel jsem fotečku z r. 2006 z Labe.

  Kapřík dostal svobodu!!!

Ale dnes jsou ty místa na Labi už dávno profláklá, všude cedule zákaz vjezdu a to nemluvím o zákazu bivakování a po skončení lovu si všechno sbalit, naházet do auta a ráno to zas postavit a atd. :-) Všude jsou jiné pravidla, ale to tak funguje od roku 2011. Ale to už je mě celkem jedno, od roku 2010 jsem začal jezdit na soukromé revíry, neříkám, že mi nechybí ta krásná řeka Labe, ale ta buzerace okolo non stop chytání :-) To je to co štve hromadu rybářů jako jsem já, copak masaři chytají několik dní a nocí v kuse???  Snad jednou moje dcera, ale to už budou jen samé soukromáky.

 

40.kemp-ii-jaro---2014.jpg p1070387.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Každým závodem získáváme nové a nové zkušenosti, které pak vyhodnocujeme a tím se posouváme ve výsledkových listinách vpřed.

Filip Schneider