Jdi na obsah Jdi na menu

Filip, Maruška, Terka - Roudnice červenec 2015

26. 8. 2015

Konec července 2015, Filip, Maruška a Terka už odpočítavají dny na svou oblíbenou pískovnu.

Máme několik dní na 100% tní přípravu co se týče proviantu pro nás a hlavně pro ryby. Podle předpovědi mají být tropické vedra a z veder má občas zapršet. Ty tropické vedra nejsou pro rybařinu moc dobré, ale musíme se s tím poprat.

Strategie je jasná, přes den lov ve sloupci na zig-rig a na noc, nějakou kombinaci na dno. Rychle doobjednávám u své sponzorské firmy ( Extra Carp ) několik kilovek boilíe - Magic Sguid, několik pytlů konopných pelet a pár krabiček dipovaného boilie, které jsem už zdělal a můžu říct, že šlape skvěle. Nesmim zapomenout na bižutérii a rovněž ji doobjednávám u Extra Carpu.

Ve skladu zjišťuji, že nemám řepku a tak obvolávám rybářské krámy a zjišťuji, že řepka neni. Tak volám do firmy Kratonohy a ty potvrdí, že řepka je na skladu a já dostávám ohromnou radost, jak dítě z nanuku. Řepku rychle objednávám a vyzvednutí si dohodnu po cestě na pískovnu.

Nastal den D a my vše balíme a následně skládáme do auta, každý cm2 je zaplněn nějakou věcí, byla to makačka, ale vše jsme nacpaly do auta, nasedly a hurá na pískovnu. Po 90 min. dorazíme do cíle, vyzvednem si povolenku, zaplatíme objednanou řepku a se správcem hodíme řeč, jak to jde. Správce nás nepotěšil, ryby nežerou a důvod je, že jsou ohromné vedra a dlouho nepršelo a voda, tak klesla na pískovně o 40 cm. Další věc, proč ryby nežerou, je to, že je ve vodě málo kyslíku a ryby jsou prý latergické. Ale i tak je po slovech správce naše nadšení pořád vysoké.

Při příjezdu na naše rezervované místo, začnem nosit věci z auta a následně se snažim číst vodu a prohodit pár slov se vzdálenými sousedy. Slova správce se potvrdily, je to špatné - neberou. Maruška a Terezka připravují zázemí a já se pouštim do sestavení stojanu, prutů a atd. Koukám, vše je připraveno a tak svolávám rodinnou poradu, musíme vyřešit strategii lovu, po pár minutách všichni mají jasno a jdem makat, určit, vzdálenost, směr, hloubku a připravit krmení.Namočit řepku, kroupy, pelety zalít olejem a bostrem a připravit spodovou polévku pro zig-rig, která se skládá z 10, až 20 ingrediencí.

Shrnutí 96 hodin rybařiny na soukromém rybářském revíru. Za těch 96 hodin co jsme se věnovaly lovu kaprů, padali rekordy a to hlavně teplotní, tropická vedra byla nesnesitelná. Ryby moc nešly a to ani na zig-rig, nebo na dno. Krmily jsme pravidelně po několika hodinách a to, jak spodovou polévkou, zig-rig hrudky, pelety, řepkou i boiliesem. Snažil jsem se o různé změny a první změna byla výměna a úprava návazců a to, jak na zig-rig, tak i návazce na dno, včetně velikostí nástrah a háčků.Během výpravy jsme 1 x změnili vzdálenost nástrah od prutů a to o 8 metrů, ale počet záběrů se zvyšoval, ale jen o cejny. Pár krásných ryb jsme nachytaly, ale pořád to nebylo ono. Při poslední odpolední kávičce, pronesla moje žena, kdo nekrmí nechytá.Už zbývá poslední noc a tak jsme se celá rodina Schneiderova vrhla na krmení, jednalo se o poslední masivní zákrm. Celkem jsme zkrmily 90 kilo krmení ( váženo v suchém stavu ) a to jen odhozem ( za 96 hodin ). Už zbývalo jen několik hodin rybařiny a najednou to přišlo, krásný zvuk signalizátoru a žádné propípnutí od cejnů, ale klasická jízda. Zvedám prut a jsem plný očekávání o jakou rybu se jedná ? Můj první typ je 10 +, ale typ brzo měnim na 15 až 18 kg. Ryba se podebírá a já řvu I got it a jde se měřit a vážit. Kapra jsme vážily 3 x a po odečtení vážícího saku byla váha kapra 23.50 kg. Prostě bomba !!! Celkem jsme nachytaly málo ryb, ale 23.50 kg. je třešinka na dortu.

Petrův zdar od Filipa, Marušky a Terky.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Filip,Maruška,Terka - Roudnice 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář