Jdi na obsah Jdi na menu

Chytání s Václavem

27. 7. 2014

Tak se se mnou domluvil děda mých vnuků, že si zajedeme zachytat na rybník Dobrá Voda. Prý je to tam dobře zarybněné. Původně jsme chtěli vzít i dva vnuky, ale nenašli jsme vhodný termín. Já budu zajišťovat krmení a tekutou stravu pro ryby, Vašek pro nás.

Oba jsme byli natěšeni a podle domluvy jsem ho měl vyzvednout v půl třetí. Dorazil jsem ve čtvrt a našel ho v hospodě jak slaví se svým synem narozeniny. Nicméně disciplinovaně vyrazil dodělat řízky a v 16,00 jsme byli na místě. Prostředí pěkné, čisté, voda vypadala nadějně, jen ten správce byl nějaký divný. Tvářil se důležitě, vyšetřoval nás jako krajně podezřelá individua, nechal si ukázat naloženou pšenici a jen s velkou nevolí souhlasil s tím, že s ní můžeme zakrmit (ale rozdělit nadvakrát!).

Místo bylo pěkné jen mě trochu děsilo, že hloubka je prý max. 1,2 m. Vašek se natáhnul do křesla, které jsem mu půjčil a byl tuhý. Nahodil jsem do sloupce a měkčenou peletu na dno a začal skládat Vaškův stojan. Vy co znáte moji Anakondu a smějete se mi co je to za krám by jste měli vidět to Vaškovo udělátko (taky se v noci poroučelo i s prutem a pípákáma do rybníka). No a koncová sestava byla taky něco. Krmítko OK, ale ten hák (asi č.1) z podivného měkého drátu, tupý. No nastražili jsme kukuřičku a křupku od Vietnamců.p1060045upr.jpg

Ryby celkem rychle (a zatím bez krmení) začaly brát - vytáhnul jsem tři amury a dva kapry, všechno ze dna, takže jsem dal na dno i druhý prut. Vašek měl taky záběry, ale neustále sekal do prázdna. To jsem to už nevydržel a převázal mu to na klasiku pod háček. A konečně vytáhnul kapra. Do večera jsme měli asi 15 ryb a Vašek největšího - kapra 82 cm a 9,5 kg (na fotce tak ani moc nevypadá  ). Mezitím jsme pojedli řízečky a popíjeli skvělé, ale opravdu skvělé víno.

V noci několik záběrů, ale než jsme p1060046upr.jpgdoběhli k prutům tak byly ryby zamotané ve vázkách a tak jsme ráno měli funkční jen jeden prut. Trochu jsme se prospali, nasnídali se u divného správce,  navázali znovu a ryby průběžně braly. Top byl Vaškův amur 86 cm a 6 kg. Ty největší ryby chytil Vašek na Hot Spice od Extra Carpu. Ještě jsme si dali trochu vína a postupně začali balit.

Protože si Vašek chtěl vzít kapra (+ 500 Kč) a já si ryby nikdy neberu, tak jsem se připojil a nechal jsem si amura. Kapr měl 61 cm a amur 71 cm, což bylo 1 cm nad míru. Správce vyváděl jako pominutý, museli jsme doplatit 250 Kč a v podstatě nás vyhodil. Nechápal jsem. Pokud se to posuzuje tak striktně, tak měl ryby pustit... Ale až na správce perfektní den, zachytali jsme si, Vašek 2 osobáky. Žádní obři, ale rybařina dobrá (voda  ).

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář